Aktualności

Rozpoczęcie realizacji projektu pt. "Auschwitz był niemiecki. Wsparcie polskiej narracji historycznej o sprawcach zbrodni holokaustu"

Dzięki wygranemu konkursowi i otrzymanej dotacji z Ministerstw Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie Dyplomacji Publicznej 2018", prawnicy Patrii Nostry będą mieli możliwość nadal wspierać byłych więźniów Auschwitz i inne osoby dotknięte "miękkim kłamstwem oświęcimskim" w ochronie ich dóbr osobistych.

 Mec. Lech Obara jako jeden z liderów zmian po roku '89

Redakcja dziennika Rzeczpospolita, która prowadzi również własny kanał internetowy Rzeczpospolita TV, z okazji podsumowania tegorocznego Rankingu Kancelarii Prawniczych przygotowała specjalny materiał filmowy w celu uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - o tytule "Prawnicy. Liderzy zmian po roku '89". Autorzy publikacji docenili wkład mec. Lecha Obary w walkę o prawdę historyczną w sprawach dotyczących stosowania określenia "polskie obozy zagłady" przez niemieckie media. 

 


Mec. Lech Obara gościem Telewizji Republika - Karol Tendera wciąż czeka na przeprosiny od ZDF

Mec. Lech Obara był ostatnio gościem Telewizji Republika. W trakcie wywiadu wyjaśnił aktualne okoliczności związane z postępowaniem dotyczącym prawidłowego wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery przeciwko niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF.Niemiecka stacja telewizyjna ZDF nie składa broni...

Kolejna odsłona walki o prawidłowe wykonanie w Niemczech wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery."Prawda historyczna a odpowiedzialność prawna. Rozważania na gruncie zniekształcania pamięci o niemieckich zbrodniach popełnionych podczas II Wojny Światowej."

W dniu 8 listopada 2017 r. w siedzibie Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Prawda historyczna a odpowiedzialność prawna. Rozważania na gruncie zniekształcania pamięci o niemieckich zbrodniach popełnionych podczas II Wojny Światowej". Efektem konferencji było wydanie oficjalnej publikacji książkowej. 

 Spot promocyjny - Wsparcie wizerunku polskiej dyplomacji w walce z "kłamstwem oświęcimskim"

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia spotu promocyjnego projektu pt. Wsparcie wizerunku polskiej dyplomacji w walce z "kłamstwem oświęcimskim". Stowarzyszenie Patria Nostra realizowało go jako zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 - komponent "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017"

 Prokurator Generalny przystąpił do procesu przeciwko "Die Welt" za "polskie obozy"!

Wielki sukces osób i środowisk walczących z niemieckimi mediami fałszującymi historię najnowszą. Prokurator Generalny zgodził się na przystąpienie do procesu przeciwko „die Welt” wytoczonemu przez Zbigniewa Osewskiego ze Szczecina za oszczercze sformułowanie „polski obóz koncentracyjny”.