previous arrow
next arrow
Slider

Historia

Początki naszej działalności datowane są na rok 2009, gdy Pan Zbigniew Osewski i reprezentująca go Kancelaria Radców Prawnych „Lech Obara i Współpracownicy” przygotowali, a następnie wnieśli do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko koncernowi Axel Springer AG. Wydawca „Die Welt” pozwany został za notoryczne stosowanie sformułowania „polskie obozy” w stosunku do byłych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski.

Informacje o „polskich obozach”, mimo oficjalnych protestów i tysięcy not dyplomatycznych, publikowane są na łamach zagranicznych mediów regularnie. Dotychczasowe działania strony polskiej, choć niewątpliwie cenne i potrzebne, nie przynoszą oczekiwanego skutku.

W związku z powyższym w 2012 roku postanowiliśmy powołać do życia Stowarzyszenie „Patria Nostra”, którego zadaniem jest poszerzenie spektrum działań interwencyjnych strony polskiej, przede wszystkim o kierowane na szeroką skalę pozwy przeciw nierzetelnym wydawcom. Zapraszamy do zapoznania się z prowadzonymi przez nas sprawami.